«Εαρινή Συμφωνία» την Κυριακή 3 Μαρτίου
Εκδηλώσεις | 29 - 02 - 2024
![«Εαρινή Συμφωνία» την Κυριακή 3 Μαρτίου](/img/article/image/thumbs/preview/03_mar_2024_ne_a_1_002.jpeg)
Η Συμφωνική Ορχήστρα του Δημοτικού Ωδείου Ιωαννίνων παρουσιάζει την Κυριακή 3 Μαρτίου και ώρα 20:00, στην Αίθουσα Αρχιεπισκόπου Σπυρίδωνος της Ζωσιμαίας Παιδαγωγικής Ακαδημίας, την «Εαρινή Συμφωνία», μια συναυλία με έργα Βόλφγκανγκ Αμαντέους Μότσαρτ, Λούντιβιχ βαν Μπετόβαν, Αντονίν Λέοπολντ Ντβόρζακ.
Τη Μουσική Διεύθυνση έχει ο αρχιμουσικός Γιώργος Χλίτσιος.
Λόγω κωλύματος, στη συναυλία δεν θα συμμετέχει ο σολίστ Ηλίας Ίων Λιβιεράτος.